Muayeneden önce fiyat ve bilgi alınabilir mi?

Tabi ki. info@sitaregroup.com adresine isminiz ve telefon numaranızı gönderin; tercümanlarımızdan biri Whatsapp (+90 533 019 8181) üzerinden sizinle irtibata geçsin. Tercümanımızın istediği fotoğrafları göndermeniz halinde doktorlarımız sizin için bir ön değerlendirme yapacaktır.

Türkiye FUE teknik saç ekiminin en iyi yapıldığı yerdir.

Saç ekimi ile alakalı çok şey anlatan birçok websitesi vardır, ancak bunların çok azı detay ve tavsiye vermektedir. Burada, başarılı bir saç ekimi yaptırmak için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Öncelikle bilmelisiniz ki saç ekimi yaptırmak için Türkiye’den daha iyi bir yer yoktur. FUE tekniği Türkiye’de bu işlem için en çok kullanılan tekniktir. Doktorlar tarafından kontrol edilir ve hızlı ve verimli bir şekilde uygulanır. Operasyon eksiksiz yapılır ve hiçbir detay atlanmaz. Ayrıca bu operasyonlar Türkiye’de diğer yerlerden daha ucuzdur.

Saç ekimi riski nedir?

Saç ekimi gibi lokal anestezide yapılan invaziv olmayan müdahalelerin riskleri düşüktür. Hastalarımız operasyon sonrasında kaşıntı, baş ağrısı ve hafif şişlik gibi ufak sıkıntılar yaşayabilmektedir. Ancak bu etkiler de birkaç gün içinde yok olurlar.

Donör alanda boşluklar oluşur mu?

Hayır. Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük kaygısı genelde budur. FUE tekniğinin avantajı da budur. Saç köklerinin sık olduğu bölgelerden kökler alınır ve bu şekilde boşluk oluşmaması sağlanır.

Saç ekimi yapılan bölgenin iyileşmesi ne kadar sürer?

Nakledilen saçlar deri altında kök yerlerinde kalacağı için önce saçlar kökülür, daha sonra da tekrar çıkar. Saç ekiminden 3 ay sonra saçlar tekrar uzamaya başlar ve sonraki aylarda da uzamaya devam eder. 7 ay kadar sonra hastalar doğal saçlarına kavuşur.

Saç ekimi sonrası yara izleri kalır mı?

Kesinlikle hayır. Ekimden sonra 2/3 hafta içinde hiçbir iz kalmayacaktır.

Operasyon sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Müdahaleden en üst düzeyde sonuç almak için operasyon sonrasında sağlık personelinin talimatlarına uymanız gerekir. Klinikteki tercümanlar ve saç ekiminden sonraki haftalarda kullanacağınız ürünler kaçınmanız gereken aktivitelerle alakalı bilgiyi size verecektir.

Konaklama ve süreç nasıl oluyor?

Havaalanına vardığınızda şoförümüz sizi karşılar ve otelinize transfer eder. Otel kliniğe oldukça yakındır. Sabah kararlaştırılan saatte (genellikle 7.30 / 8.00 civarında) tekrar otelinizden alınıp kliniğe transfer edilirsiniz. Önce detaylı analiz için kan alınır ve doktorlarımızla, ameliyattan beklentilerinizi dile getirebileceğiniz ve doktorun da saç durumunuzu kontrol edebileceği bir görüşme yapılır. Sonrasında operasyon başlar, operasyon esnasında ara verip yemek yiyebilirsiniz. Operasyon bittiğinde hasta klinikten ayrılıp ertesi gün bandını değiştirmek için tekrar gelir. Tüm bu süreçte klinikte size tercümanımız eşlik edecektir.

Saç ekim işlemi için 2-3 gün İstanbul’da kalmanızı tavsiye ederiz.

Fue tekniği nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir.

Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 06,07 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.

Saç ekim işlemi ne kadar sürer?

Saç ekimi işlemi ekimi yapılacak greftlerin sayısına göre yaklaşık olarak 6-8 saat arası sürer.

Kimler saç ekimi yaptırabilir?

Saç ekimi yaşından itibaren kadın ve erkeklere yapılabilir. Invaziv bir operayon olduğu için, immünosupresyon gibi ciddi sağlık problemleri olan hastalar hariç, hemen herkes saç ekimi yaptırabilir.

SİZİ ARAYALIM